Nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne w dyscyplinach: nauki o sztuce oraz literaturoznawstwo

19.06.2024
Rektor UJ prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym uczonych w dyscyplinach: nauki o sztuce oraz literaturoznawstwo, które odbyły się 18 czerwca w auli Collegium Maius UJ. Dziesięcioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy. W uroczystości uczestniczyli także dziekani: Wydziału Polonistyki dr hab. Jarosław Fazan, prof. UJ oraz Wydziału Historii prof. Stanisław Sroka.
więcej o Promocje habilitacyjne w dyscyplinach: nauki o sztuce oraz literaturoznawstwo
Promocje habilitacyjne w dyscyplinach: nauki fizyczne oraz astronomia

17.06.2024
Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jarosław Górniak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym uczonych w dyscyplinach: nauki fizyczne oraz astronomia, które odbyły się 13 czerwca w auli Collegium Maius UJ. Siedmioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy. W uroczystości uczestniczyła dziekan Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ prof. Ewa Gudowska- Nowak.
więcej o Promocje habilitacyjne w dyscyplinach: nauki fizyczne oraz astronomia
Uroczyste promocje habilitacyjne w sześciu dyscyplinach

13.06.2024
Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Dorota Malec przewodniczyła uroczystym promocjom habilitacyjnym uczonych w dyscyplinach: nauki o kulturze i religii, psychologia, nauki socjologiczne, filozofia, pedagogika, nauki chemiczne, które odbyły się 11 czerwca w auli Collegium Maius UJ. Trzynaścioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Uroczyste promocje habilitacyjne w sześciu dyscyplinach
Sześcioro naukowców z UJ odebrało nominacje profesorskie

11.06.2024
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne 116 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Nowi profesorowie reprezentują 66 instytucji naukowych, a najwięcej z nich wywodzi się z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość odbyła się 10 czerwca w Pałacu Prezydenckim.
więcej o Sześcioro naukowców z UJ odebrało nominacje profesorskie
Uroczyste promocje habilitacyjne w dyscyplinie nauki medyczne

10.06.2024
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym uczonych w dyscyplinie nauki medyczne, które odbyły się 6 czerwca w auli Collegium Maius UJ. 14 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy. W uroczystości uczestniczyli dziekan Wydziału Lekarskiego prof. Maciej Małecki i przewodniczący Rady Dyscypliny Nauki Medyczne prof. Rafał Olszanecki.
więcej o Uroczyste promocje habilitacyjne w dyscyplinie nauki medyczne