Sześcioro naukowców z UJ odebrało nominacje profesorskie

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne 116 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Nowi profesorowie reprezentują 66 instytucji naukowych, a najwięcej z nich wywodzi się z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość odbyła się 10 czerwca w Pałacu Prezydenckim.

Nowo mianowanymi profesorami zostali:

• Marta Gancarczyk (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej) - profesor nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse;
  • Tomasz Gosiewski (Wydział Lekarski) - profesor nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne;
  • Iwona Gregorczyk–Maga (Wydział Lekarski) - profesor nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne;
  • Katarzyna Młyniec (Wydział Farmaceutyczny) - profesor nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki farmaceutyczne;
  • Maciej Rak (Wydział Polonistyki) - profesor nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo;
  • Anna Maria Wasyl (Wydział Filologiczny) - profesor nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w oparciu o wniosek Rady Doskonałości Naukowej nadaje tytuły profesorskie pracownikom nauki i sztuki oraz nauczycielom akademickim. Decyzję o nadaniu tytułu profesora Prezydent RP podejmuje w formie postanowienia, wcześniej kontrasygnowanego przez Prezesa Rady Ministrów. Tytuł ten przyznawany jest doktorowi habilitowanemu za wybitne osiągnięcia naukowe, prowadzenie badań naukowych czy uczestniczenie w zespołach badawczych lub za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Fot. Marek Borawski / KPRP

Promocje habilitacyjne w dyscyplinie nauki farmaceutyczne

Promocje habilitacyjne w dyscyplinie nauki biologiczne

Promocje habilitacyjne w dyscyplinie nauki o zdrowiu