Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Sztab UJ podsumował tegoroczną kwestę na rzecz WOŚP

Uniwersytet Jagielloński bogatszy w doświadczenia z poprzednich lat postanowił stworzyć sztab, do którego dołączyła Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Uniwersytet Ekonomiczny.

Sztab UJ liczył kilkudziesięciu młodych wolontariuszy ze wszystkich zaangażowanych w akcję uczelni, którzy w dniu finału WOŚP, 8 stycznia 2012 r., kwestowali na terenach kojarzonych z uczelniami. Zaangażowanie wolontariuszy było ogromne. Od wczesnych godzin porannych do późnej nocy studenci zbierali datki do puszek WOŚP, które z każda godziną stawały coraz się cięższe!

Poza kwestą, wzorem ubiegłego roku, zorganizowano aukcje internetowe, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Do wylicytowania były m.in.:

• kursy językowe,
  • szkolenia i studia podyplomowe,
  • wino Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • noclegi w hotelach i pensjonatach należących do uczelni,
  • sportowe pamiątki (m.in. piłka koszykarska z autografami Akademickich Mistrzów z AZS UJ oraz piłka z podpisami zespołu siatkarskiego Armatura Eliteski AZS UEK /możliwość sparingu/),
  • karnety na sportowe obiekty AGH,
  • prestiżowe wejściówki na wydarzenia kulturalne (Juwenalia, Przegląd Kapel Studenckich, SHANTIES 2012,
  • wydawnictwa i kalendarze z dedykacjami,
  • unikatowe, ręcznie wykonane ekologiczne torby wykonane z ubiegłorocznego banneru WOŚP - UJ,
  • zestaw kosmetyków od partnera UEK,
  • zwiedzanie kopalni AGH.

Finał XX Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na UJ uświetniły występy grup artystycznych związanych z teatrami ulicznymi oraz pokaz fireshow, za co pragniemy bardzo podziękować przedstawicielom Samorządu Studenckiego.

W ostatnim momencie do sztabu UJ dołączyła także Restauracja Staropolska, która przekazała do puszek znaczącą część dziennego utargu oraz zagwarantowała wolontariuszom ciepłe posiłki i pyszną szarlotkę.

W sumie na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazanych zostało ponad 18 000 zł!! Dziękujemy darczyńcom, wolontariuszom, uczelniom krakowskim oraz wszystkim osobom zaangażowanym w XX Finał WOŚP na Uniwersytecie Jagiellońskim. To dzięki Wam zagraliśmy z taką pompą!!

Дата опублікації: 31.01.2012
опубліковано: Łukasz Wspaniały