перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Projekty dwojga naukowców z UJ ze wsparciem NCN

Łącznie ponad 90 tys. zł przeznaczonych na realizację działań naukowych trafi do naukowców z UJ – dr Ilony Gurgul z Wydziału Chemii i dr. hab. Jacka Piątka z Wydziału Lekarskiego, którzy zostali laureatami 8. edycji konkursu MINIATURA. Drugą listę rankingową opublikowało Narodowe Centrum Nauki (NCN).

MINIATURA to konkurs, w którym naukowcy ze stopniem doktora, pracujący w polskich jednostkach naukowych, mogą ubiegać się o finansowanie w wysokości od 5 do 50 tys. zł na realizację pojedynczego działania naukowego. W katalogu finansowanych działań znajdują się badania wstępne, pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze oraz wyjazdy konsultacyjne.

Podstawowym celem konkursu jest finansowe wsparcie działania naukowego realizowanego przez naukowców, którzy nie mieli wcześniejszych doświadczeń w samodzielnym kierowaniu projektami badawczymi. Realizacja działania w ramach MINIATURY ma pomóc w przygotowaniu założeń projektu badawczego, o którego finansowanie będzie można następnie wnioskować w konkursie NCN, innych konkursach ogólnokrajowych lub międzynarodowych.

Osobą realizującą działanie naukowe mogą być badaczki lub badacze posiadający w swoim dorobku co najmniej jedną opublikowaną pracę lub co najmniej jedno dokonanie artystyczne lub artystyczno-naukowe, którzy uzyskali pierwszy stopień doktora nie wcześniej niż 1 stycznia 2012 r.

Na 2. liście rankingowej konkursu MINIATURA 8 znaleźli się:

• dr Ilona Maria Gurgul (Zakład Chemii Nieorganicznej Wydziału Chemii UJ), która otrzymała 49,5 tys. zł na realizację projektu "Badanie zawartości metali przejściowych w komórkach senescentnych w związku z rozwojem idiopatycznego włóknienia płuc";
  • dr hab. Jacek Piątek (Klinika Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Instytutu Kardiologii, Wydział Lekarski UJ CM) na przeprowadzenie badań w ramach projektu "Ocena wpływu dysfunkcji mikrokrążenia na zmiany przepływu w miokardium w przebiegu pomostowania aortalno-wieńcowego oraz przepływ w pomoście wieńcowym u pacjentów z cukrzycą". Na ten cel otrzymał 44 tys. zł.
рекомендовано
Naukowiec z UJ opracował nową, oszczędną metodę galwanizacji

Wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024

Dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej w składzie Rady Wykonawczej KDBASP