Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Trwające
calendar
LETTRA – KRAKÓW 2024 - Znak i litera: <span lang='la'>ars longa, vita brevis</span>

10.06.2024 - 31.07.2024

"Wokół książki" to cykl wystaw organizowanych po raz dziewiąty przez ZPAP Okręg Krakowski w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej. Jego kontynuację stanowi również wystawa "LETTRA Kraków 2024, znak i litera" odbywająca się regularnie co trzy lata (od 2006 roku) i towarzysząca każdorazowo Międzynarodowemu Triennale Grafiki w Krakowie.
więcej o LETTRA – KRAKÓW 2024 - Znak i litera: ars longa, vita brevis
calendar
Wystawa "<span lang='en'>Born Different</span>"

26.05.2024 - 29.09.2024

Wystawa towarzyszy obchodom 10-lecia powstania Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych. Na wystawie prezentowane są fotografie, które dają widzowi wgląd w codzienne życie osób dotkniętych bielactwem wrodzonym (albinizm) w Afryce oraz mają na celu zwrócenie uwagi na problem realiów życia tych osób w dwóch afrykańskich państwach - Zambii i Beninie.
więcej o Wystawa "Born Different"
calendar
Wystawa "Pan na <span lang='la'>Collegium Maius</span>. Dziedzictwo Karola Estreichera młodszego"

08.05.2024 - 30.08.2024

Wystawa jubileuszowa zorganizowana z okazji 60-lecia otwarcia Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, które nastąpiło dokładnie 6 maja 1964 r. o godz. 11.00. Przez 6 dekad Collegium Maius, w którym mieści się placówka, stało się jednym z obowiązkowych punktów odwiedzin turystów z całego świata. Bywały tu również koronowane głowy, dyplomaci, osobistości świata nauki i sztuki. Zwiedzający wystawę zobaczą Collegium Maius od strony dotąd mało nieznanej.
więcej o Wystawa "Pan na Collegium Maius. Dziedzictwo Karola Estreichera młodszego"
calendar
Wystartowała kolejna edycja miejskiej akcji "Rowerem do pracy"

01.03.2024 - 30.11.2024

1 marca br. rozpoczęła się 8. edycja miejskiej kampanii "Rowerem do pracy - czyli dom, rower, praca… i tak w kółko". Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu UMK zachęca krakowskich i podkrakowskich pracowników do korzystania z rowerów podczas podróży do i z pracy, a w szczególności do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów. W akcji po raz kolejny bierze udział Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Wystartowała kolejna edycja miejskiej akcji "Rowerem do pracy"
calendar
7. Letnia Szkoła Analizy Danych i Metod Badań Jakościowych - trwają zapisy

20.02.2024 - 31.07.2024

Ideą przyświecającą Letniej Szkole CAQDAS TM jest doskonalenie kompetencji związanych z metodologią prowadzenia badań jakościowych i mieszanych oraz wykorzystanie nowych technologii informatycznych w komputerowej analizie danych jakościowych. 7. edycja Letniej Szkoły odbędzie się w dniach 2-7 września 2024
więcej o 7. Letnia Szkoła Analizy Danych i Metod Badań Jakościowych - trwają zapisy
calendar
Jak skutecznie uczyć osoby starsze obsługi nowych technologii? Kurs e-learningowy w ramach projektu REMEDIS

12.02.2024 - 31.12.2024

Zapraszamy do udziału w kursie e-learningowym przygotowanym przez ekspertów z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierownictwem dr. hab. inż. Łukasza Tomczyka, prof. UJ w ramach projektu REMEDIS - Redefinicja Kompetencji Cyfrowych i Medialnych.
więcej o Jak skutecznie uczyć osoby starsze obsługi nowych technologii? Kurs e-learningowy w ramach projektu REMEDIS
Wkrótce
calendar
"<span lang='en'>Exploring the Universe</span>" - wykład prof. Mairi Sakellariadou

11.07.2024

Zrozumienie Wszechświata jest jedną z największych tajemnic nauki. Nieustannie zadajemy sobie fundamentalne pytania dotyczące ciemnej energii, ekspansji Wszechświata, próbując zgłębić jego działanie. Wykład odbędzie się w ramach konferencji CosmoVerse@Kraków.
więcej o "Exploring the Universe" - wykład prof. Mairi Sakellariadou
calendar
Wykład otwarty profesora Sebastiana Szybki

11.07.2024

Dr hab. Sebastian Szybka, prof. UJ, w ramach konferencji CosmoVerse@Kraków, przeprowadzi wykład otwarty "Grawitacja Einsteina w erze AI", podczas którego przedstawi, jak wiekowa teoria grawitacji wytrzymuje konfrontację ze współczesną techniką i ogromną ilością danych obserwacyjnych, które tej technice zawdzięczamy. Opowie także, jaki wpływ na teorię Alberta Einsteina mogą mieć nowoczesne narzędzia, takie jak sztuczna inteligencja.
więcej o Wykład otwarty profesora Sebastiana Szybki
calendar
IV Światowa Konferencja Edukacji Fizyki (4th WCPE)

26.08.2024 - 30.08.2024

Konferencja jest organizowana przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki UJ we współpracy z dwoma światowymi organizacjami: Groupe International de Recherche sur l'Enseignement de la Physique (GIREP wzv) oraz International Commission on Physics Education – Commission 14 (ICPE-C14) of the International Union for Pure and Applied Physics (IUPAP), przy udziale i wsparciu kilkunastu organizacji współpracujących z GIREP vzw, działających na wszystkich kontynentach na rzecz badań i rozwoju dydaktyki fizyki.
więcej o IV Światowa Konferencja Edukacji Fizyki (4th WCPE)
calendar
Migranci we współczesnym świecie: sprawiedliwość, solidarność, inkluzja

23.09.2024 - 25.09.2024

Instytut Socjologii UJ wraz z Komitetem Badań nad Migracjami, Instytutem Psychologii Stosowanej UJ i Jagiellońskim Centrum Badań Migracyjnych jest współorganizatorem konferencji "Migranci we współczesnym świecie sprawiedliwość, solidarność, inkluzja". Wydarzenie objął patronatem prof. Jacek Popiel, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Migranci we współczesnym świecie: sprawiedliwość, solidarność, inkluzja
calendar
Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Teoria krytyczna: cięcia i ciągłości"

26.09.2024 - 27.09.2024

Koło Naukowe Tekstów Kultury UJ oraz Koło Naukowe Współczesnej Myśli Teoretycznoliterackiej UJ zapraszają do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Teoria krytyczna: cięcia i ciągłości". Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-27 września 2024 roku w formie stacjonarnej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Teoria krytyczna: cięcia i ciągłości"
calendar
Z eposem przez wieki

30.09.2024

Koło Naukowe Dziedzictwa Antyku Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do udziału w konferencji naukowej "Z eposem przez wieki", która odbędzie się w trybie hybrydowym - na Wydziale Polonistyki UJ oraz zdalnie na platformie MS Teams. Tematyka wydarzenia dotyczy powstania i rozwoju eposu jako gatunku, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z eposami starożytnymi oraz ich recepcją.
więcej o Z eposem przez wieki
calendar
Manggha and Manga: The Many Faces of Japan

03.10.2024 - 05.10.2024

Konferencja zorganizowana jest w 30. rocznicę powstania Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W 1994 r. w Krakowie otwarte zostało Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, powstałe z inicjatywy Fundacji Kyoto-Kraków Andrzeja Wajdy i Katarzyny Zachwatowicz-Wajdy. Nazwa muzeum stanowi hołd dla kolekcjonera dzieł sztuki japońskiej Feliksa Jasieńskiego (1861-1929), który zafascynowany japońskimi drzeworytami przyjął właśnie taki pseudonim artystyczny.
więcej o Manggha and Manga: The Many Faces of Japan
calendar
Konferencji naukowa "<span lang='en'>Healthy Minds</span>. Zdrowie psychiczne w XXI wieku: teoria, praktyka, promocja"

18.10.2024 - 19.10.2024

Konferencja organizowana jest z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Jej tematyka będzie skoncentrowana na zdrowiu psychicznym, ujmowanym holistycznie z różnych perspektyw. Wydarzenie zgromadzi wybitnych ekspertów, badaczy i praktyków z dziedziny psychologii, aby wspólnie dyskutować o bieżących wyzwaniach i rozwiązaniach związanych ze zdrowiem psychicznym, a także o tym jak skutecznie promować dobre wzorce zachowań prozdrowotnych.
więcej o Konferencji naukowa "Healthy Minds. Zdrowie psychiczne w XXI wieku: teoria, praktyka, promocja"
calendar
Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL

24.10.2024 - 25.10.2024

Muzeum Narodowe w Krakowie wraz z Instytutem Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do wzięcia udziału w konferencji naukowej "Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL". Wydarzenie towarzyszy wystawie pod tym samym tytułem, która prezentowana jest w Krakowie do 14 kwietnia br. Organizatorzy przedmiotem dyskusji chcieliby uczynić złożony charakter sztuki nowoczesnej w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.
więcej o Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron